Łosice

Bp Suchodolski w parafii Szpaki: Dzisiaj uczymy się od św. Józefa wierności prawu Bożemu a to prawo mówi - Szanuj życie od poczęcia do naturalnej śmierci

19
mar 2024

19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Uroczystej Mszy św. w diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa w Szpakach, przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski. - Kiedy patrzymy głęboko na św. Józefa i uczymy się stawać Kościołem, to trzeba zwrócić uwagę na to w jaki sposób On budował dom swojej wybrance - Najświętszej Marii Pannie i swojemu Synowi, którego według prawa przyjął jako swojego prawowitego Syna - Jezusowi Chrystusowi - mówił ks. bp Grzegorz Suchodolski w homilii.

Misja św. Józefa polega na tym, że On jest wielki nie przez to co zbudował jako cieśla, ale jest wielki przez to co zbudował jako mąż i jako ojciec - wyjaśniał.  Ks. biskup zwrócił także uwagę na fakt, że żyjemy w takich czasach kiedy wielką wartością do odbudowania jest wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym kontekście zauważył, że dzisiaj uczymy się od św. Józefa wierności prawu Bożemu a to prawo mówi "Szanuj życie od poczęcia do naturalnej śmierci".

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.