Łosice

Odpust w parafii Górki

Kościół Śr. 18.08.2021 14:49:30
18
sie 2021

20 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie świętego Bernarda z Clairvaux. Dla parafii świętego Wojciecha w Górkach, w dekanacie łosickim, jest to dzień szczególny, gdyż święty Bernard jest patronem miejscowej kaplicy cmentarnej, a najbliższa tego dnia niedziela jest zawsze dniem odpustu. W tym roku odpust ten będzie połączony ze 150-leciem powstania cmentarza.

– Parafia szykowała się do tego od kilku lat poprzez uporządkowanie cmentarza, utwardzenie alejek, gruntowny remont kaplicy oraz przygotowanie publikacji o kaplicy cmentarnej, cmentarzu i zmarłych – mówi proboszcz, ks. Krzysztof Uściński.

Uroczystości odpustowe i rocznicowe odbędą się w najbliższą niedzielę (22 sierpnia). Rozpoczną się o godzinie 11.30, kiedy to z kościoła parafialnego wyjdzie na cmentarz procesja z modlitwą różańcową za zmarłych. Następnie zostanie poświęcony obraz patrona kaplicy cmentarnej: św. Bernarda z Clairvaux, orędownika dobrej śmierci, namalowany specjalnie na tę rocznicę. O godzinie 12.00 sprawowana będzie uroczysta suma odpustowa. Kazanie wygłosi ks. Bernard Błoński, dyrektor Archiwum Diecezjalnego w Siedlcach.

Zaproszeni są wszyscy parafianie, a także wszyscy, którzy mieszkają bądź pochodzą z terenu sąsiednich parafii: Platerów, Łuzki i Szpaki.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.