Łosice

Plenerowe rekolekcje pod namiotem wróciły do Serpelic

27
sie 2021

W Serpelicach rozpoczyna się Golgota Młodych zorganizowana po raz piętnasty przez Braci Mniejszych Kapucynów. Rekolekcje dla starszej młodzieży - konferencje, nabożeństwa i msze oraz modlitwy potrwają do poniedziałku. Hasło rozważań „Odrzucony kamień” wywodzi się z Pisma Świętego i odnosi do sytuacji w polskim Kościele.

W ubiegłym roku nie było spotkania w Serpelicach. Rekolekcje pod namiotem i w otoczeniu natury zastąpiono z powodu pandemii internetowymi transmisjami z Lublina, gdzie odbywały się związane z Golgotą, ale mocno okrojone wydarzenia z udziałem garstki wiernych.

Bywalcom – a podkreślają to w rozmowie z nami - bardzo brakowała spotkania na żywo w Serpelicach, gdzie można pójść na długi spacer nad Bugiem czy zaszyć się w gęstwinie i przemierzyć indywidualnie drogę krzyżową na leśnej Kalwarii. Noce pod namiotem, kuchnia polowa i wspólne posiłki, rozmowy, nowe znajomości – tego nie da internet. W tym roku już jest to możliwe, choć z uwagi na sytuację pandemiczną nie dla wszystkich chętnych.

Wydarzeniom religijnym i duchowym będzie towarzyszyła muzyka w wykonaniu scholi. Odbędzie się także koncert Rock and Fire. Udział w konferencjach zapowiedzieli pallotyn Krzysztof Kralka, a także dwaj świeccy ewangelizatorzy – Marcin Zielińśki i Grzegorz Miecznikowski, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem nawrócenia i działania we wspólnotach kościelnych. Z młodymi ludźmi spotkają się także biskupi drohiczyńscy Piotr Sawczuk i bp senior Antoni Dydycz.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.