Łosice

Uczennice z Łosic laureatkami konkursu religijnego

Kościół Śr. 13.12.2023 17:47:24
13
gru 2023

Dwie łosiczanki - Daria Łukasiewicz i Hanna Kamińska znalazły się wśród laureatek VII Ogólnopolskiego Konkursu „Jezus Chrystus naszym Królem”.

Założeniem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do troski o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Podczas oceniania nadesłanych prac jury brało pod uwagę poziom artystyczny i oryginalność ujęcia tematu. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach: Daria Łukasiewicz z klasy VIIa w kategorii „praca plastyczna” zajęła I miejsce w Polsce oraz Hanna Kamińska z klasy IIIb uzyskała w kategorii „praca literacka” III miejsce w Polsce.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Róża” oraz Fundacja Serca Jezusa. Patronatem honorowym objął konkurs JE ks. Bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Inf. Joanna Olizaruk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łosiczanka Śr. 13.12.2023 19:07:53

Moje wielkie, ale to wielkie gratulacje i wyrazy uznania dla was! Dzięki Wam dziewczynki za propagowanie naszej Świętej Wiary Katolickiej! Trzymajcie tak dalej, aby nasza Wiara nadal kwitła wśród młodzieży i w nas wszystkich! Pozdrawiam.

Była łosiczanka Pt. 15.12.2023 19:30:51

Propagowanie także Łosic, naszej małej miejscowości, z czego jestem dumna jako była łosiczanka. Serdeczne gratulacje i szczere uznanie!