Łosice

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach nagrodzeni na konkursie o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Kościół Śr. 26.06.2024 14:15:58
26
cze 2024

Instytut Prymasowski Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zorganizował konkurs o kardynale Stefanie Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia „Nie chciejcie łatwego życia”. Wśród grona najlepszych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach.

Założeniem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania życia i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz podkreślenie wartości wolności, pracy i godności w życiu człowieka.

Do konkursu zgłosiło się 61 szkół z województwa mazowieckiego. Do II etapu zakwalifikowało się 80 uczniów. W etapie III tytuł laureata uzyskało 24 uczniów, a finalisty 2 uczniów.

Wśród grona najlepszych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach: Julia Krasiejko z klasy VIIb została laureatką oraz Szymon Rak z kl. VIIa otrzymał tytuł finalisty. To nie jest pierwszy sukces Julii Krasiejko, w ubiegłym roku uczennica uzyskała tytuł finalistki w tym samym konkursie. Julia i Szymon otrzymali zaświadczenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które uprawnia ich do uzyskania dodatkowych punktów na świadectwie ukończenia szkoły.

Tekst: Joanna Olizaruk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.