Łosice

Uroczystości pogrzebowe ks. Andrzeja Trebnio

30
cze 2023

W piątek, 30 czerwca w parafii Nawiedzenia NMP w Bejdach odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Andrzeja Trebnio. Do kościoła Nawiedzenia NMP przybyło blisko 100 kapłanów oraz wierni miejscowej parafii a także delegacje z parafii, w których pracował śp. ks. Andrzej Trebnio. Uroczystej Mszy św. pogrzebowej przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

- Śp. ks. Andrzej Trebnio zmarł 22 czerwca. Przeżył 73 lata, w tym 49 lat w kapłaństwie. Dzisiaj gromadzimy się w jego parafialnym kościele aby złożyć dziękczynną ofiarę za jego życie i kapłańską posługę w naszym kościele siedleckim. Śp. ks. Andrzej odszedł z tego świata pojednany z Jezusem – mówił Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.- 49 lat temu rozpoczęła się Jego droga kampańska. Przez 6 lat był bardzo dobrym kolegą. Dobrze pokonywał trudy nauki – tak śp. ks. Andrzeja Trebnio wspomina kolega z roku ks. Jan Dzięga.- Śp. ks. Andrzeju dobrze wykorzystałeś umiejętność dialogu z ludźmi. Potrafiłeś dla dobra wspólnego nawiązywać kontakty międzyludzkie co przynosiło wymierne korzyści dla wspólnot parafialnych i szeroko rozumianego dobra Kościoła. W każdej parafii pozostawiłeś znak swojej pracowitości – mówił pochodzący z parafii Bejdy ks. Krzysztof Burczak.- Śp. ks. Andrzej Trebnio od 2018 roku był na emeryturze . Zamieszkał na terenie swojej rodzinnej parafii Bejdy, ale przez cały czas służył pomocą kapłańską- mówi dziekan dekanatu zbuczyńskiego ks. Sławomir Brodawka.


Za wspólną modlitwę i pomoc w duszpasterstwie w imieniu parafian i własnym śp. ks. Andrzejowi dziękował ks. Tadeusz Kowalski proboszcz parafii Bejdy.Śp. ks. Andrzej Trebnio został pochowany w rodzinnym grobie (rodziców) na cmentarzu parafialnym w Bejdach.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Magda Niedz. 02.07.2023 12:15:49

Dziękuję Bogu że mogliśmy mieć księdza Andrzeja który był wśród nas i za jego dobroć ,szczerość i humor. Prosimy Boga aby darowal mu wniny i przyjął do swego domu w niebieskiej ojczyznie. Dobry Jezu a nasz Pani daj Mu wieczne spoczywanie.Pogrze był przepiękny zasluzyl sobie na to ksiądz Andrzej.

Stanisław Pt. 30.06.2023 13:37:51

Każdy odejdzie z tego świata,świecki i duchowny,młodszy i starszy.,,Czas ucieka(bardzo szybko)wieczność czeka. Dziękuję Wam Księża za Wasze świadectwo poprzez obecność na pogrzebie ks.Andrzeja i na cmentarzu.