Łosice

Wieczór ze św. Józefem w Szpakach

Kościół Czw. 09.09.2021 12:02:30
09
wrz 2021

W ramach obchodów Roku św. Józefa, w niedzielę 19 września w kościele stacyjnym w Szpakach odbędzie się "Wieczór ze św. Józefem". Temat wrześniowego spotkania brzmi Józef jako ojciec i wychowawca powołań. "Nie bój się ... pójść za Jezusem". W świątyni, z której co roku w marcu przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny, jest transmitowana w Katolickim Radiu Podlasie nowenna, w tym roku dodatkowo każdego 19 dnia miesiąca odbywają się spotkania poświęcone Świętemu Józefowi.

„ Dajmy czas Jezusowi na działanie w nas i przez nas na wzór św. Józefa. Wieczór to dobry czas na skupienie, przemyślenie i otwarcie się na łaskę i natchnienia Ducha Świętego . A może we "śnie" przyjdzie anioł od Pana Boga i da znać lub podpowie co robić w różnych trudnych sprawach życiowych. Tak jak w ewangelii… - czytamy w zaproszeniu od organizatorów.

Program spotkania w każdym miesiącu jest podobny. Spotkanie rozpocznie o godz. 19.00 Koronka do św. Józefa i przygotowanie do Eucharystii.

O godzinie 19.30 sprawowana będzie Msza św. w składanych przez pielgrzymów intencjach dziękczynno - błagalnych do św. Józefa.

O godzinie 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski, a po nim katecheza tematyczna.

Od 21.30 zaplanowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a pół godziny później błogosławieństwo i rozesłanie. Spotkanie zakończy agapa.

Tematem wrześniowego spotkania będzie: Józef jako ojciec i wychowawca powołań. "Nie bój się ... pójść za Jezusem".EŁ/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.