Łuków

Zmiana w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie

Kościół Pon. 10.06.2024 20:54:23
10
cze 2024

Decyzją księdza biskupa Kazimierza Gurdy, księża posługujący w parafiach oraz w innych obszarach działania Kościoła, z dniem 1 lipca obejmą nowe funkcje. Jedna z tych zmian dotyczy parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie.

Decyzją księdza biskupa Kazimierza Gurdy ks. mgr Leszek Przybyłowicz zostaje zwolniony z urzędu proboszcza parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie i mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Siemieniu. Zastąpi tam odchodzącego na emeryturę ks. kan. Stanisław Packa. Od 1 lipca nowym proboszczem łukowskiej parafii będzie ks. mgr Tomasz Duda, który jest obecnie proboszczem parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Krześlinie.

Od 1 lipca dojdzie również do zmian w parafiach Podwyższenia Krzyża Świętego i w NMP Matki Kościoła w Łukowie oraz w parafiach Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim, Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym oraz w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie.

Ks. mgr Łukasz Wardak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Grzegorz Marczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. mgr Wojciech Stefaniuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Krześlinie.

Ks. mgr lic. Henryk Góral – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Bożego Ciała w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Ks. mgr Marek Buch – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Mariusz Baran – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim.

Ks. mgr lic. Sławomir Pękała – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kocku.

Ks. mgr Piotr Sawiuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym.

Ks. mgr Mateusz Pasek – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie i skierowany na studia z filologii klasycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz do pomocy duszpasterskiej w parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie wikariuszem został neoprezbiter, ks. mgr Łukasz Bąk.

O zmianach wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej przeczytacie Państwo również tutaj: https://siedlce.podlasie24.pl/kosciol/zmiany-wsrod-duchowienstwa-w-diecezji-siedleckiej-20240610154441

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Wt. 11.06.2024 02:50:36

Komentarz został usunięty przez administratora.

  • 0
Grzegorz Pon. 10.06.2024 20:36:00

Szczèść Boże wszystkim Ksièżom...Dacie radè ✝️🙏🇵🇱

Śr. 12.06.2024 06:11:51

Komentarz został usunięty przez administratora.

  • 0