Łosice

20-lecie łosickiego chóru „Adoramus”

Kultura Wt. 21.11.2023 15:20:04
21
lis 2023

18 listopada w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Łosicach odbył się koncert z okazji Jubileuszu 20-lecia działalności Chóru „Adoramus”.

Chór powstał z inicjatywy ks. Zbigniewa Nikoniuka. Dyrygentem został i do dzisiaj nim jest Mirosław Odoszewski - organista parafii Trójcy Św. w Łosicach, nauczyciel muzyki, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wydziału wychowania muzycznego o specjalności dyrygentura.

Przez te wszystkie lata w chórze śpiewali ludzie różnych profesji i pasjonaci muzyki chóralnej związani z życiem miasta i ziemi łosickiej. Chór przez cały czas działalności współpracuje m.in. z artystami scen warszawskich. Wspólne koncerty to: „Santo Subito, Santo Sicuro, Jan Paweł II w drodze do świętości”; „Nie lękajcie się”; „W listopadowej zadumie”, które były wykonywane w różnych miastach Polski.

Koncerty te niejednokrotnie uświetniane były przez orkiestrę smyczkową. Swoim śpiewem uświetnia nie tylko lokalne uroczystości, ale również bierze udział w wydarzeniach muzycznych naszego miasta i powiatu. Był kilkakrotnie gospodarzem „Wieczoru Chwały”, organizowanego w Uroczystość Bożego Ciała.

Sobotni koncert poprowadziła Katarzyna Turosieńska. Chór „Adoramus” pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego wystąpił w składzie:
soprany: Ewa Bazyluk, Elwira Jabłońska, Iwona Michaluk, Monika Moczulska, Joanna Nowaczek-Jakimiuk, Elżbieta Odoszewska, Elżbieta Sawtyruk, Joanna Szaniawska, Iwona Świderska;
alty: Agata Błażejczuk, Dorota Kozłowska, Lidia Pieńkowska, Jolanta Raczyńska;
tenory: Daniel Głuchowski, Tadeusz Jakoniuk, Ludwik Otton;
basy: Rafał Kordaczuk, Jerzy Kostecki, Andrzej Stelmach, Daniel Sterniczuk, Adam Ziękiewicz.

Muzycznego wsparcia przy koncercie udzielała chórowi również Elżbieta Kalinowska, która wspólnie z chórzystami wykonała dwa utwory, schola parafii Trójcy Świętej wraz z kwartetem smyczkowym „Ad Libitum” i zespół w składzie: Paweł Odoszewski - fortepian oraz aranżacje utworów, Krzysztof Baranowski - gitara basowa, Emil Wolski – perkusja, Leszek Leduchowski – gitara, Jan Smyk - saksofon, flet.

Występ chóru zbudził wiele emocji i wzruszeń, a publiczność podziękowała artystom owacjami na stojąco. Wydarzenie zostało współfinansowane przez samorząd Miasta i Gminy Łosice. Organizatorami wydarzenia byli: parafia Trójcy Świętej w Łosicach, Łosicki Dom Kultury oraz Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury.


Inf. na podst. Facebook Łosicki Dom Kultury
Fot. Joanna Gąska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.