Łosice

Festiwal Kultury - Sztuka w opłotkach

Kultura Sob. 03.07.2021 13:05:15
03
lip 2021

Od lipca do końca września będzie trwał w Platerowie Festiwal Kultury - „Sztuka w opłotkach”, w ramach którego w dniach 7,8 i 9 lipca będzie się odbywał przegląd zespołów ludowych.

Tegoroczny Festiwal to Międzynarodowy Plener Malarski w dniach 1-11 lipca z podsumowaniem na wernisażu 10 lipca (początek o godzinie 18.00). W tej edycji, jak zapowiada Maria Daszko, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, artyści tworzą nie tylko tradycyjne obrazy, ale także prace w stylu land art (sztuka ziemi). Mogą to być rzeźby lub inne dzieła, które pozostaną w naturalnym plenerze, tak jak obrazy pozostają na ścianach szkoły. Po kilkunastu plenerach w ZPO uzbierała się duża galeria malarska. Od 3 do 6 lipca o godzinie 20 odbywają się spotkania, podczas których artyści prezentują swój warsztat i opowiadają o sztuce.

Przegląd kapel i zespołów ludowych „Folk w opłotkach” to wydarzenie towarzyszące plenerowi w dniach 7,8 i 9 lipca. Koncerty będą się rozpoczynały o godz. 18 w ZPO.
Na cały wrzesień zaplanowano warsztaty teatralne i ceramiczne z udziałem uczniów i młodzieży.

Festiwal dofinansowuje samorząd województwa mazowieckiego, a organizatorami są GOK, ZPO i Nadbużańskie Stowarzyszenie Ekologiczno-Oświatowe Mężenin.BM [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.