Łosice

Festiwal Piosenki o Zdrowiu w Łosicach

Kultura Śr. 10.05.2023 11:40:37
10
maj 2023

W sali widowiskowej ŁDK odbył się 9 maja etap powiatowy 30. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łosicach przy współorganizacji Łosickiego Domu Kultury.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie oraz przedstawienie autorskich utworów muzycznych dotyczących szeroko pojętego zdrowia i promocji zdrowego stylu.
W 30. edycji konkursu udział wzięli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, Szkoła Podstawowa w Olszance, Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy, Szkoła Podstawowa w Kobylanach, Szkoła Podstawowa w Huszlewie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mostowie oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach.

Młodych artystów oceniała komisja konkursowa w składzie: Waldemar Kamola – dyrektor PSM I stopnia w Łosicach, przewodniczący komisji, Dorota Kozłowska – dyrektorka ŁDK, Aleksandra Raszuk – PSSE w Łosicach.

W kategorii szkół podstawowych klasy I-V, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Huszlewie, która wykonała utwór „Piosenka na zdrowie” pod opieką Marzeny Kulickiej. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Olszance, opiekun Joanna Bobry. Trzecie miejsce ex aequo zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, opiekun: Joanna Nowaczek-Jakimiuk i Agnieszka Omelańczuk oraz Szkoła Podstawowa w Kobylanach pod opieką Barbary Grzesiuk.

W kategorii szkół podstawowych klasy VI-VIII zwyciężyła Karolina Malczuk ze Szkoły Podstawowa w Huszlewie, która wykonała utwór „Dbaj o zdrowie” pod opieką Mirosława Odoszewskiego. Drugie miejsce wyśpiewała grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach pod kierunkiem Eweliny Radziejewskiej i Ewy Steckiej, a trzecie Szkoła Podstawowa w Starej Kornicy, opiekun Joanna Oksiejuk.

Na eliminacje wojewódzkie w Siedlcach pojadą laureaci pierwszych miejsc.Inf. i fot. facebook/ Łosicki Dom Kultury
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.