Łosice

Gaducha – Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci w gminie Sarnaki

Kultura Pon. 31.07.2023 12:57:55
31
lip 2023

W tym roku Gaducha odbędzie się w trzech miejscowościach w powiecie łosickim: w Sarnakach (4-6 sierpnia), w Mierzwicach (5 sierpnia) oraz w Serpelicach (6 sierpnia). Podczas trzydniowego festiwalu odbędą się pokazy: teatrów lalkowych, teatru cienia i światła, teatru opowieści, teatru improwizacji, teatru ognia oraz musical familijny.

Jako wydarzenia towarzyszące organizatorzy zaplanowali 5 warsztatów plastyczno- lalkowych, kino sferyczne oraz animacje. Dla dorosłych i starszych dzieci odbędzie się spacer śladami sarnackich żydów zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Sarnakach.

Gaducha to wydarzenie familijne, na które wstęp jest wolny. Festiwal nie tylko stał się wizytówką gminy Sarnaki, ale też spoiwem łączącym różne grupy formalne i nieformalne, które chętnie włączają się w przygotowanie wydarzenia jako partnerzy, ambasadorzy oraz wolontariusze.

Spektakle wybrano tak, aby przedstawiały różną tematykę. Wystawione zostaną widowiska w oparciu o postacie znane dzieciom np. Kubuś Puchatek, będą również mniej znane tematy np. spektakl rekonstrukcja średniowiecznego teatru lalek, spektakl zbudowany na podstawie bajek A. Fredry, A. Mickiewicza i Juliusza Słowackiego czy spektakl, który powstał na bazie rozmów z dziećmi o życiu. Będą spektakle, w których warstwa wizualna jest najważniejsza jak np. teatr ognia oraz takie, w których słowo mówione porusza ważne aspekty jak np. tolerancja, poczucie bezpieczeństwa. Będą spektakle, w których zagra więcej osób oraz grane przez jednego aktora.

Zapisy na warsztaty i kino prowadzone będą od 1 sierpnia pod numerem tel. 453 409 094.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.