Łosice

„Gmina Sarnaki się bawi!”

Kultura Czw. 20.07.2023 07:21:26
20
lip 2023

„Gmina Sarnaki się bawi!” - impreza pod takim hasłem odbędzie się 23 lipca w Sarnakach, na placu gminnym przy ul. 3 Maja. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk z zespołem.

Program festynu przewiduje występy lokalnych artystów oraz zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach. Jako Gwiazda wieczoru, o godz. 19.00 wystąpi Zenon Martyniuk z zespołem. - Po występie naszego gościa pozostaniemy w klimacie muzyki tanecznej i dalej bawić się będziemy z zespołem Freestyle. Wieczór  zakończy dyskoteka pod gwiazdami – informują organizatorzy.

 

Podczas wydarzenia prezentowali się będą lokalni wystawcy i rękodzielnicy. Dla najmłodszych przygotowano strefę dmuchańców oraz  zabawy i animacje z animatorem. Tego dnia odbędzie się również etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa regionów". Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, a także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich Rolnictwa. Jest to już VIII edycja tego konkursu. Do wspólnej zabawy zapraszają: Wójt Gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach, Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach. Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz jednostki OSP z terenu Gminy Sarnaki.

 

Szczegółowe informacje o imprezie: https://www.facebook.com/photo?fbid=290830116946885&set=a.198602206169677

 

PROGRAM:

23 lipca - boisko gminne za Nadleśnictwem przy ul. 3 Maja
   


- 15.00 - Otwarcie wydarzenia oraz losowanie kolejności KGW uczestniczących w konkursie Bitwa Regionów

- ok.15.15 - Występy lokalnych artystów: Orkiestra Mandolinowa, Gabrysia Rybaczuk, Mirka Kozłowska Nalepa, Agata Arasymowicz, Zespół śpiewaczy AURA, Zespół Ludowy GOK Sarnaki, Zespół Omorfos z Siemiatycz

- 19.00 - Gwiazda wieczoru ZENON MARTYNIUK z Zespołem AKCENT

- 20.00 Zespół Freestyle

- 21.00-23.00 dyskoteka z DJ

Podczas wydarzenia odbędzie się również etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu dla KGW " Bitwa regionów". Będzie można posmakować kuchni regionalnej, podziwiać oryginalne produkty i wyroby. Ok. 19 kół walczyć będzie o tytuł zwycięzcy.

Dla najmłodszych – strefa dmuchańców i wspólna zabawa z Animatorki z pasją – m.in.: malowanie buziek, zabawy sprawnościowe i wiele wiele innych trakcji.

Nie zapomnieliśmy również o dorosłych – dla nich przygotowane są stoiska gastronomiczne, reklamowe i handlowe.


Organizatorzy: Wójt Gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz, Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach.

Partnerzy: OSP z terenu Gminy Sarnaki


Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.