Łosice

Klasyczne koncerty w Gminie Sarnaki. Przystanki muzyczne IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

Kultura Czw. 25.08.2022 12:52:10
25
sie 2022

21 sierpnia w serpelickim kościele odbył się pierwszy koncert w ramach wydarzenia „Klasyczne koncerty w Gminie Sarnaki. Przystanki muzyczne IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego”. Podczas "Poranka z muzyką klasyczną- od Mozarta do Moniuszki" licznie zgromadzona publiczność mogła poczuć się jak w prawdziwej operze.

Artyści wykonali interpretacje takich utworów jak " O mio bambino caro "czy "La donna e mobile". Podczas koncertu nie zabrakło polskich utworów. Ewelina Szybilska zaśpiewała utwór do muzyki F. Chopina "Śliczny chłopiec" oraz " Rajski Ptak" z opery Ludomira Różyckiego. Natomiast Łukasz Gaj zaśpiewał m.in. arię z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki oraz utwór "Pamiętam ciche, jasne złote dnie" Mieczysława Karłowicza.

Koncert rozpoczął i zakończył wirtuoz gry na fortepianie Mirosław Feldgebel. W jego wykonaniu usłyszeliśmy na początku koncertu "Eine Kleine Nachtmusic" Mozarta, a na końcu Walca Fryderyka Chopina.

Kolejny koncert odbędzie się 10 września w Kościele pw. Św. Stanisława Bp. i Męczennika w Sarnakach, a jego gwiazdą będzie wybitna śpiewaczka Polskiej Opery Królewskiej Justyna Reczeniedi. Wystąpią również: aktorka musicalowa Ewa Łobaczewska, laureatka teatralnej nagrody Złota Maska za najlepszą rolę wokalno-aktorską oraz Jakub Milewski, szef artystyczny Mazowieckiego Teatru im. Jana Kiepury w Warszawie. Grać będą znakomici muzycy Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia.

Organizatorzy wydarzenia: Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach, Gmina Sarnaki. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.