Łosice

Koncerty Klasyczne w Gminie Sarnaki

Kultura Wt. 07.09.2021 14:24:20
07
wrz 2021

Wójt Gminy Sarnaki, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach zapraszają 12 i 19 września na Klasyczne Koncerty - Przystanki III Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

12 września o godz.18.00 w kościele parafialnym w Sarnakach odbędzie się koncert  pt. "Miłość to Niebo na ziemi”, w wykonaniu czołowych artystów scen Teatrów Muzycznych w Polsce. Podczas koncertu  wystąpią maestra Anita Maszczyk - sopran, aktorzy i wokaliści Orfeum: Naira Ayvazyan, Magdalena Marcinkowska-Łamacz, Przemysław Łamacz, Aureliusz Ryś.

Artystom akompaniował będzie zespół muzyczny Orfeum: Adam Mazoń – fortepian, Adam Zając – koncertmistrz, skrzypce, Ewa Zając – skrzypce, Krzysztof Meisel – altówka, Anna Matera – wiolonczela. Scenariusz i narracja: Krzysztof Korwin-Piotrowski. W repertuarze znajdą  się  przeboje operetki,musicalu i muzyki estradowej.

19 września
o godz.12.00 w kościele parafialnym w Serpelicach odbędzie się "Poranek z muzyką klasyczną - Od Bacha do Pucciniego". W koncercie zabrzmią między innymi wspaniałe utwory Bacha i Wieniawskiego w interpretacji wybitnej skrzypaczki Kamili Wąsik-Janiak oraz arie z oper Verdiego i Pucciniego w wykonaniu gwiazdy teatrów muzycznych Małgorzaty Długosz.

W świat muzyki poważnej wprowadzi dyrektor artystyczny Fundacji ORFEO w Warszawie i Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Wstęp wolny


Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

Inf. pras.

Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.