Łosice

Konrad Górzyński o swojej pasji /POSŁUCHAJCIE/

Kultura Sob. 22.04.2023 13:37:58
22
kwi 2023

Na co dzień pracuje z młodzieżą w Gminnym Ośrodku Kultury Zbuczynie. Po pracy oddaje się swojej pasji, jaką jest muzyka. Konrad Górzyński, multiinstrumentalista pochodzący Warszawy a mieszkający w Łosicach wydał autorską płytę pt. „Czas Kwarantanny”.

Artysta wywodzi się z muzycznej rodziny, ale jak mówi, nikt go do gry na instrumentach na siłę nie zmuszał. Jest multiinstrumentalistą z doświadczeniem w pracy na scenie, prowadzeniu warsztatów muzycznych z dziećmi i dorosłymi, a także nauczycielem rytmiki. Muzyka jest w jego rodzinie od pokoleń (Tadeusz Górzyński, Zdzisław Górzyński). - Prapradziadek grał w Filharmonii Wiedeńskiej u syna Johanna Straussa. W domu od zawsze była muzyka, stąd się wzięła moja pasja – mówi Konrad Górzyński. Pracuje w ośrodkach kultury, uczestniczy w wielu projektach muzycznych, jest również muzykiem sesyjnym. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie gitary Krzysztofa Jagodzińskiego. Jest laureatem przeglądów gitarowych. Był gitarzystą solowym zespołu The Punitive. Gitara to jego największa pasja (gra od 20 lat), a druga to komponowanie – w różnych stylach i bez ograniczeń.

“Czas kwarantanny” to debiutancki album Konrada Górzyńskiego. Chociaż stylistycznie utwory różnią się od siebie to razem tworzą jedną historię, którą artysta opowiada w sposób jak najbardziej muzyczny.  - Pomysł na album „Czas Kwarantanny” narodził się pewnej nocy. Tytuł oraz kompozycje nawiązują do pandemii i związanych z nią ograniczeń - mówi. 

Konrad Górzyński gościł w studiu Katolickiego Radia Podlasie. Rozmowę z nim przeprowadził Kamil Skorupski. POSŁUCHAJCIE Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Elżbieta Sob. 22.04.2023 12:02:07

Brawo i gratulacje Konrad

Monika Niedz. 23.04.2023 03:48:01

Brawo panie Konradzie. Jest pan bardzo utalentowanym i dobrym człowiekiem. Szkoda ze nie potrafili tego docenić w łdk łosice. Kolejny chyba już trzeci pracownik który odszedł w ostatnich 3 latach z tej instytucji .