Łosice

Łosickie pisanki nagrodzone

Kultura Wt. 06.04.2021 11:10:18
06
kwi 2021

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego „Łosicka Pisanka”, którego organizatorem jest Łosicki Dom Kultury. Do konkursu zostały zgłoszone aż 194 prace. Wszystkie zwycięskie prace można oglądać o każdej porze w wystawie okiennej do 12 kwietnia.

Do pierwszej edycji konkursu zostały zgłoszone 194 prace: 107 prac w kategorii I (oddziały przedszkolne), 45 prac w kategorii II (kl. I-III szkół podstawowych), 19 prac w kategorii III (kl. IV-VI szkół podstawowych), 9 prac w kategorii IV (kl. VII-VIII szkół podstawowych) oraz 9 prac w kategorii V (szkoły średnie). Pięć prac nie zostało zaklasyfikowanych do oceny ze względu na niezgodność z zasadami konkursu - Cieszymy się, że konkurs wzbudził tak duże zainteresowanie. Dzieci i młodzież mają naprawdę dużą wyobraźnię, kreatywność i zdolności plastyczne – mówi Dorota Kozłowska, dyrektor ŁDK-u.

Wszystkie prace oceniała komisja konkursowa w skład której weszli: Małgorzata Waszkiewicz (artystka, malarka, pisarka ikon, właścicielka pracowni artystycznej „Ikony na krańcu świata” – przewodnicząca komisji), Mariusz Kucewicz – burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Radosław Goś – artysta, pracownik Łosickiego Domu Kultury. Kryteriami oceny, jakimi kierowali się jurorzy, były: oryginalność, zgodność i odzwierciedlenie tematu konkursu oraz samodzielność wykonania. Każdy juror oceniał realizację danego kryterium i zachował całkowitą bezstronność, bowiem każda praca została zakodowana i oznaczona specjalną sygnaturą.

W kategorii oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Natalia Maria Kowaluk (Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Łosicach), II miejsce – Ksawery Waszczuk (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Dobry Start” w Łosicach), zaś III miejsce (ex aequo) – Nikodem Niedzielak (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Dobry Start” w Łosicach) i Oliwia Olejek (Przedszkole Samorządowe w Niemojkach).

Wyróżnienie zdobyła Hanna Dmowska z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łosicach. Komisja, doceniając trud włożony w pracę, przyznała w tej kategorii także nagrodę specjalną dla dzieci z grupy „Motylki” z Przedszkola Niepublicznego Jacek i Agatka w Łosicach.

W drugiej kategorii (klasy I-III szkół podstawowych) najładniejsze okazały się prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach: Zofii Trochimiuk (I miejsce), Hanny Parol (II miejsce), Macieja Hryciuka (III miejsce), Julii Wróbel (wyróżnienie), Patryka Andrzejczuka (wyróżnienie), Klaudii Chraniuk (wyróżnienie).

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I, II i III miejsce zajęli kolejno: Oliwia Pluta (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach), Cyprian Zbrożek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach) oraz Przemysław Daniluk (OSW w Łosicach).

Jurorzy wyróżnili pracę Patrycji Łaszczyk (SP Nr 1 w Łosicach).

Spośród uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych (kategoria IV) wygrały: Aleksandra Kolasa (I miejsce), Maja Kuźmicz (II miejsce) – obie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach oraz Klaudia Sadowa z Zespołu Oświatowego w Niemojkach (III miejsce).

W kategorii szkół średnich wygrali uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach: Sara Bahl i Angelika Michalska (obie ex aequo I miejsce), Katarzyna Onuszko i Piotr Sycz (oboje ex aequo II miejsce). Komisja nie przyznała trzeciego miejsca. Cztery wyróżnienia trafiły także do uczniów OSW w Łosicach: Julii Matwiejczuk, Marka Gałeckiego, Bartłomieja Wareckiego oraz do Weroniki Falkowskiej. Jurorzy docenili trud włożony w pracę i przyznali w tej kategorii nagrodę specjalną dla Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Strachy na lachy” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się m. in.: gry familijne, rozwijające i edukacyjne, gry pamięciowe czy zestawy kreatywne. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy podziękowania oraz nagrody pocieszenia.

Głównymi założeniami konkursu jest rozwijanie twórczości plastycznej, aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań mieszkańców miasta i gminy Łosice tematyką związaną ze świętami Wielkanocy.

- Pragniemy podziękować szkołom i placówkom, które mimo obostrzeń związanych z COVID-19, zachęciły dzieci i młodzież do tego, aby wziąć udział w naszym konkursie. Podziękowania kierujemy do: Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego w Niemojkach, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Dobry Start" w Łosicach, Prywatnego Przedszkola "Jacek i Agatka" w Łosicach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Łosicach, Zespołu Oświatowego w Niemojkach, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach oraz do Świetlicy Środowiskowej POZYTYW w Łosicach. Możemy zapewnić, że konkurs będzie kontynuowany, a w grudniu ogłosimy konkurs „Łosicka Choinka” - podsumowuje Dorota Kozłowska.Inf. pras.

KSkor/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.