Łosice

Podsumowano Konkurs Literacki im. Romulada III Mikoszewskiego

Kultura Pon. 28.12.2020 13:10:00
28
gru 2020

Zakończył się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego pod hasłem „Ziemia najbliższa". Na konkurs wpłynęły 242 prace nadesłane z całej Polski i zza granicy m.in. USA, Niemcy, Irlandia, Czechy.

Jury, w skład którego weszli uznani twórcy i krytycy literaccy: Ernest Bryll przewodniczący, Jan Zdzisław Brudnicki, Joanna Obrępalska, Tomasz Dobrowolski, Grzegorz Michałowski oceniło prace i wyłoniło laureatów:

I nagroda - Maciej Anczyk z Krakowa (1500 zł)
II nagroda – równorzędnie: Edyta Wysocka z Miastka i Janusz Pyziński z Dębicy (po 1200 zł)
III nagroda – równorzędnie: Anna Piliszewska z Wieliczki i Tadeusz Knyziak „Coobus" z Warszawy (po 1000 zł)
Wyróżnienia po 600 zł:
- Krystian Matuszewski z Mińska Mazowieckiego
- Irena Wanda Niedzielko z Zalasowej
- Mariola Kruszewska z Mińska Mazowieckiego
- Marianna Pawłowska z Niemojek, p. Marianna otrzymała również wyróżnienie dla najlepszego literata z powiatu łosickiego

Zgodnie z regulaminem przyznano również nagrodę specjalną w wysokości 700 zł za wiersze o tematyce regionalnej, a otrzymał ją p. Marek Pietrzela z Białej Podlaskiej. Nagrodzono również dwie młode pisarki w kategorii: szkoły podstawowe z powiatu łosickiego – Aleksandrę Koźluk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach oraz Izabelę Pawluk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Szydłówce. Nagrodę w wysokości po 250 zł ufundowała Rodzina Państwa Mikoszewskich.

Uroczysta Gala XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego odbyła się wirtualnie za pośrednictwem kanału YouTube Łosickiego Domu Kultury w piątek 18 grudnia 2020 r. o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury.

Zwieńczeniem gali był wyjątkowy, klimatyczny koncert piosenek Adama Struga do wierszy Bolesława Leśmiana. Hipnotyzująca barwa głosu pieśniarza w połączeniu z akompaniamentem towarzyszących muzyków zabrała nas w krainę Leśmianowskiej liryki.

W koncercie artysta wystąpił z instrumentalną kompanią w składzie: Szczepan Pospieszalski (trąbka), Tomek Stawiecki (klarnet), Hipolit Woźniak (kontrabas), Mateusz Kowalski (mandolina) i Wojciech Lubertowicz (instrumenty perkusyjne).KSkor [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.