Łosice

Przystanki muzyczne III Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

Kultura Czw. 23.09.2021 10:06:50
23
wrz 2021

12 września w kościele Św. Stanisława Bpa i Męczennika w Sarnakach odbył się pierwszy z dwóch klasycznych koncertów zaplanowanych na wrzesień w ramach wydarzenia "Klasyczne koncerty w gminie Sarnaki. Przystanki muzyczne III Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego". Koncert pt. "Miłość to niebo na ziemi" rozpoczęli muzycy z Orfeum wykonując Intermezzo z opery "Cavaleria rusticana" Pietro Mascagniego.

W dalszej części koncertu zgromadzona w kościele publiczność wysłuchała nie tylko arii operetkowych, ale również piosenek znanych z musicali oraz szklanego ekranu. Wśród utworów przygotowanych przez artystów na ten wieczór można było usłyszeć takie utwory jak : "Miłość to niebo na ziemi", " Na wzgórzach Mandżurii" czy "Kiedy skrzypki grają" w przepięknych interpretacjach Nairy Ayvazyan. Maestra Anita Maszczyk uwiodła publiczność takimi utworami jak Czardasz Maricy, Pieśń o Wilii oraz energetycznym wykonaniem piosenki Zorba - do słów Agnieszki Osieckiej.  Nostalgiczny nastrój  piosenką "Nie obiecuj nic" z musicalu "Piloci" wyczarowali Magdalena Marcinkowska-Łamacz i  Aureliusz Ryś. Popularną piosenkę "You Raise Me Up" (Unosisz mnie) irlandzko- norweskiego duetu Secret Garden w niepowtarzalny sposób wykonał Przemysław Łamacz. Artystom akompaniował zespół muzyczny Orfeum, a o muzyce i życiu opowiadali prowadzący czyli  Ewa Arasymowicz oraz Krzysztof Korwin-Piotrowski.

W koncercie wystąpili:

Maestra Anita Maszczyk - sopran
Aktorzy i wokaliści Orfeum: Naira Ayvazyan, Magdalena Marcinkowska-Łamacz, Przemysław Łamacz, Aureliusz Ryś
Zespół muzyczny Orfeum: Adam Mazoń – fortepian, Adam Zając – koncertmistrz, skrzypce, Ewa Zając – skrzypce, Krzysztof Meisel – altówka, Anna Matera - wiolonczela
Scenariusz: Krzysztof Korwin-Piotrowski
Narracja: Ewa Krystyna Arasymowicz, Krzysztof Korwin-Piotrowski
 
Koncerty nie odbyłby się bez wsparcia Parafii Sarnaki oraz Bialskiego Centrum Kultury.
Organizatorzy: Wójt Gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz , Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl oraz „ORFEO” Fundacja im. Bogusława KaczyńskiegoInf. pras.

Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook