Łosice

Spotkanie autorskie w prezencie na Mikołajki

Kultura Czw. 03.12.2020 17:52:00
03
gru 2020

Łosicki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach zapraszają na spotkanie autorskie on-line z Tomaszem Sobanią, 22-letnim pisarzem, podróżnikiem i biegaczem, autorem 3 książek. Przez wielu jest nazywany polskim Forrest Gumpem, który przebiegł trasę z Zakopanego do Gdyni. Odwiedził 19 krajów świata, przepłynął Atlantyk na pokładzie Daru Młodzieży.

Mimo młodego wieku ma na swoim koncie trzy wydane książki: dwie powieści dla młodzieży "Speculo" i "Nowy świt" oraz książkę „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka", dotyczącą jego Biegu do Santiago de Compostela z 2018 roku. W 2019 roku w ciągu 18 dni przebiegł on przez całą Polskę, a łączny dystans biegu z Zakopanego do Gdyni wyniósł 756 kilometrów. Oprócz biegowych i literackich osiągnięć może pochwalić się przepłynięciem Oceanu Atlantyckiego na pokładzie Daru Młodzieży w trakcie Rejsu Niepodległości i odwiedzeniem łącznie dziewiętnastu krajów świata. Nie mniejszą jego pasją jest wspinaczka. Wielokrotnie wspinał się w Tatrach, a pod koniec 2019 roku wszedł na najwyższy szczyt Austrii – Grossglockner (3798 m.n.p.m.).

Kolejne jego plany zakładają wspinaczkę na najwyższe szczyty Europy i Afryki i w konsekwencji na wszystkie szczyty w Koronie Ziemi, którą ma szansę zdobyć jako najmłodszy Polak w historii. Na 2021 rok zaplanował kolejne wyprawy w góry i największą jak dotąd wyprawę biegową – Bieg Maratonami do Rzymu (1500 km biegu w 36 dni). Na co dzień uczęszcza do studium wokalno-baletowego w Gliwicach, prowadzi prelekcje, trenuje biegi długodystansowe w sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice i amatorsko występuje w spektaklach teatralnych.

Spotkanie autorskie odbędzie się w formie on-line w niedzielę, 6 grudnia od godz. 17.00.
- Zapewniamy, że będzie to miły prezent dla czytelników i miłośników książek oraz ludzi z pasją. W końcu spotkanie odbędzie się w Mikołajki. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu on-line 6 grudnia, będą mogli obejrzeć nagranie ze spotkania na kanale YouTube Łosickiego Domu Kultury lub Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach – informuje Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury.

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach zadania Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach pt. „Książka – Twój – Nasz Przyjaciel", które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa.


Inf. pras.
KSkor [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.