Łosice

Wielka kultura w Niemojkach

Kultura Śr. 25.08.2021 08:09:51
25
sie 2021

29 sierpnia w Niemojkach odbyła się impreza plenerowa pn. „Wielka Kultura w Małej Wsi – w kapsule minionego”. Panie z grupy nieformalnej „Szalone Niemojki” zadbały o to, aby tego dnia nie zabrakło atrakcji.

Podczas wydarzenia odbyły się warsztaty: malarskie, florystyczne, tkackie, z wyrobu masła i pieczenia sękacza. Na plenerowej scenie wystąpiły zespoły ludowe: Zespół Ludowy Marysieńki Stare Szpaki, Zakrze Śpiewa, Korniczanie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Złote Kłosy z Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Chodów z GOKChodów, zespół MOKO Band z Mokobód oraz duet Gala i Jerzy Kosteccy.

Podczas imprezy można było skosztować domowych potraw. Tego dnia nie zabrakło też animacji dla dzieci i biesiady przy ognisku. Organizatorami wydarzenia byli: Grupa nieformalna „Szalone Niemojki”, Łosicki Dom Kultury, Miasto i Gmina Łosice, Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Łosicach. Partnerem wydarzenia była Polska Spółka Gazownictwa. Podczas wydarzenia można było skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19.Inf. UMiG Łosice

Fot. Łosicki Dom Kultury

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.