Łosice

XIII Powiatowy Przegląd Przedszkolnych Grup Tanecznych „Roztańczone Przedszkole”

Kultura Czw. 12.05.2022 11:33:28
12
maj 2022

10 maja na scenie Łosickiego Domu Kultury przedszkolaki zaprezentowały swoje taneczne umiejętności w XIII Powiatowym Przeglądzie Przedszkolnych Grup Tanecznych „Roztańczone Przedszkole”.

Przegląd otworzyli dyrektor Łosickiego Domu Kultury Dorota Kozłowska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz. Na scenie wystąpiło 19 grup, co złożyło się na ponad 350 uczestników z terenu powiatu łosickiego z następujących ośrodków:

Niepubliczne Przedszkole Mali Odkrywcy
Przedszkole Samorządowe w Niemojkach
Przedszkole Samorządowe Nr1 Łosice
Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Łosicach
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Dobry Start"
Przedszkole Samorządowe w Sarnakach
Prywatne Przedszkole "Jacek i Agatka"
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach
Gminny Ośrodek Kultury Platerów

Najmłodsi artyści przygotowali pod okiem swoich instruktorów różne układy, od radosnego disco do poważnego poloneza. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a grupa dostała dodatkowo statuetkę.

- Dla nas do wielka radość gościć Was wszystkich w naszych progach. Po dwóch latach kiedy mieliśmy ograniczone możliwości organizacyjne w końcu wróciliśmy do normalności. Tęskniliśmy bardzo za Wami. Takie chwile były nam jako organizatorom bardzo potrzebne. Dzieciom i wychowawcom chyba też, bo patrząc na Wasze uśmiechnięte twarze widzieliśmy radość ze wspólnego spotkania. Drodzy wychowawcy i rodzice, doceniamy ciężką pracę jaką włożyliście w przygotowanie przedszkolaków do dzisiejszego występu. Cieszymy się również z faktu, że tak dużo rodziców i dziadków przyszło dopingować swoje dzieci. Wielu przedszkolaków nie miało jeszcze okazji zaprezentować się publicznie, był to ich debiut sceniczny. Wypadli rewelacyjnie. Miejmy nadzieję, że teraz będziemy mogli co raz częściej widywać się przy okazji takich imprez – informuje Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury

9 czerwca w Łosickim Domu Kultury odbędzie się kolejny przegląd. Tym razem dzieci będą mogły pokazać swoje umiejętności wokalno-muzyczne.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.