Czy Andrzej Szewczuk odejdzie z siemiatyckiego szpitala?
Region
Pt. 15.05.2026 21:15:47
15
maj 2026
maj 2026
Zanosi się na zmianę na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Siemiatyczach. Andrzej Szewczuk, zarządzający siemiatyckim szpitalem od 2016 roku, wygrał właśnie konkurs na dyrektora innego szpitala. Andrzej Szewczuk pełni funkcję dyrektora SP ZOZ w Siemiatyczach od 2016 roku, kiedy wygrał konkurs na to stanowisko. W czerwcu 2022 roku ponownie zwyciężył w konkursie i rozpoczął kolejną, sześcioletnią kadencję.
W styczniu tego roku Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy. Konkurs pozostał wówczas nierozstrzygnięty, dlatego w kwietniu ogłoszono go ponownie. Poza wykształceniem i doświadczeniem od kandydatów oczekiwano także przedstawienia koncepcji pracy na stanowisku dyrektora szpitala w Choroszczy na okres sześciu lat.Druga edycja konkursu wyłoniła zwycięzcę. Konkurs wygrał Andrzej Szewczuk, którego kandydaturę jednogłośnie poparła komisja konkursowa.

Informacja o tym, że Andrzej Szewczuk został nowym dyrektorem SPP ZOZ w Choroszczy, została opublikowana w mediach społecznościowych przez OZZPiP Choroszcz.
Sam zainteresowany potwierdza, że wygrał konkurs, podkreśla jednak, że nie jest to jeszcze równoznaczne z objęciem stanowiska, ponieważ wymaga to przeprowadzenia określonych procedur. Konieczne będzie także ustalenie terminu rozwiązania stosunku pracy w SP ZOZ w Siemiatyczach.

Foto: ABol / Archiwum




13 komentarze
Dyrektor Szewczuk bardzo dużo dobrego zrobił w szpitalu w Siemiatyczach, wiele inwestycji, kiedyś było strasznie, teraz lepiej niż w Brukseli
pa pa pa pa
Tusk zlikwiduje szpitale powiatowe, wiec dyroktor musi szukać nowej posady
Co za idiotyzmy
Trzeba teraz wprowadzić takiego, który doprowadzi do upadłości i trzeba będzie zamknąć i sprywatyzować.Brawo!
Chyba komuś coś się pomyliło . Nigdy w tym szpitalu szczególnie w ambulatorium nikt mi nie pomógł.Arrogancja niektórych lekarzy sięgała zenitu Nic się w nim nie zmieniło.
Nie da rady pracować z takimi fachowcami że starostwa.
Bardzo dobry dyrektor, gratulacje dla dyrektora, ale szkoda dla Siemiatycz
Szerokiej drogi ala dyrektorze .
Człowiek który wyprowadził szpital na prostą, wyciągnął z długów, miał wizję, wiedział jak to powinno działać. Byłam pacjentką tego szpitala, moja rodzina także. Dziękuję
to prawda, funkcjonuje świetnie i się rozwija. Szkoda😥 oby nie doszło do drastycznych zmian idących że złym "duchem czasu"🤔 Bardzo dziękujemy obecnemu dyrektorowi.
Na prostą to wyprowadziła kasa ze sprzedanego kilkuset hektarowego gospodarstwa rolnego w Czartajewie.
Szanowny siemiatyczaninie.............ze sprzedaży gospodarstwa w Czartajewie było około 11 mln zł. ..............a dług POzostawiony po rządach PO/SPW z lat 2010/2014 to 15 mln zł.................POniał?