Siemiatycze

Czy Andrzej Szewczuk odejdzie z siemiatyckiego szpitala?

Region Pt. 15.05.2026 21:15:47
15
maj 2026

Zanosi się na zmianę na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Siemiatyczach. Andrzej Szewczuk, zarządzający siemiatyckim szpitalem od 2016 roku, wygrał właśnie konkurs na dyrektora innego szpitala. Andrzej Szewczuk pełni funkcję dyrektora SP ZOZ w Siemiatyczach od 2016 roku, kiedy wygrał konkurs na to stanowisko. W czerwcu 2022 roku ponownie zwyciężył w konkursie i rozpoczął kolejną, sześcioletnią kadencję.

W styczniu tego roku Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy. Konkurs pozostał wówczas nierozstrzygnięty, dlatego w kwietniu ogłoszono go ponownie. Poza wykształceniem i doświadczeniem od kandydatów oczekiwano także przedstawienia koncepcji pracy na stanowisku dyrektora szpitala w Choroszczy na okres sześciu lat.

Druga edycja konkursu wyłoniła zwycięzcę. Konkurs wygrał Andrzej Szewczuk, którego kandydaturę jednogłośnie poparła komisja konkursowa.



Informacja o tym, że Andrzej Szewczuk został nowym dyrektorem SPP ZOZ w Choroszczy, została opublikowana w mediach społecznościowych przez OZZPiP Choroszcz.
Sam zainteresowany potwierdza, że wygrał konkurs, podkreśla jednak, że nie jest to jeszcze równoznaczne z objęciem stanowiska, ponieważ wymaga to przeprowadzenia określonych procedur. Konieczne będzie także ustalenie terminu rozwiązania stosunku pracy w SP ZOZ w Siemiatyczach.



Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

13 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pacjentka z Brukseli Sob. 16.05.2026 11:58:52

Dyrektor Szewczuk bardzo dużo dobrego zrobił w szpitalu w Siemiatyczach, wiele inwestycji, kiedyś było strasznie, teraz lepiej niż w Brukseli

realme Sob. 16.05.2026 03:56:15

pa pa pa pa

Informacja Sob. 16.05.2026 07:12:13

Tusk zlikwiduje szpitale powiatowe, wiec dyroktor musi szukać nowej posady

Karol Sob. 16.05.2026 12:46:22

Co za idiotyzmy

Pacjent. Sob. 16.05.2026 14:37:09

Trzeba teraz wprowadzić takiego, który doprowadzi do upadłości i trzeba będzie zamknąć i sprywatyzować.Brawo!

Ewcia Sob. 16.05.2026 15:56:32

Chyba komuś coś się pomyliło . Nigdy w tym szpitalu szczególnie w ambulatorium nikt mi nie pomógł.Arrogancja niektórych lekarzy sięgała zenitu Nic się w nim nie zmieniło.

Wicek Sob. 16.05.2026 10:11:29

Nie da rady pracować z takimi fachowcami że starostwa.

Pacjent Sob. 16.05.2026 11:46:56

Bardzo dobry dyrektor, gratulacje dla dyrektora, ale szkoda dla Siemiatycz

Obywatel Sob. 16.05.2026 12:45:53

Szerokiej drogi ala dyrektorze .

Siemiatyczanka Sob. 16.05.2026 04:39:10

Człowiek który wyprowadził szpital na prostą, wyciągnął z długów, miał wizję, wiedział jak to powinno działać. Byłam pacjentką tego szpitala, moja rodzina także. Dziękuję

Małgorzata Sob. 16.05.2026 13:51:20

to prawda, funkcjonuje świetnie i się rozwija. Szkoda😥 oby nie doszło do drastycznych zmian idących że złym "duchem czasu"🤔 Bardzo dziękujemy obecnemu dyrektorowi.

Siemiatyczanin Sob. 16.05.2026 19:19:46

Na prostą to wyprowadziła kasa ze sprzedanego kilkuset hektarowego gospodarstwa rolnego w Czartajewie.

niezapominajka Pon. 18.05.2026 12:27:32

Szanowny siemiatyczaninie.............ze sprzedaży gospodarstwa w Czartajewie było około 11 mln zł. ..............a dług POzostawiony po rządach PO/SPW z lat 2010/2014 to 15 mln zł.................POniał?