Łosice

Gminny Dzień Strażaka w Sarnakach

Region Sob. 06.05.2023 21:50:28
06
maj 2023

W sobotę, 6 maja w Sarnakach odbył się Gminny Dzień Strażaka. Podczas tego wydarzenia medalami i odznakami odznaczonych zostało ponad 40 strażaków m.in. Złotymi Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali druh Andrzej Łuczko i druh Zdzisław Bazltaziuk z OSP Chlebczyn.

- 3 maja w święto maryjne spotkaliśmy się w kościele na uroczystej Mszy św. Dzisiaj, 6 maja obchodzimy gminy dzień strażaka - mówi Henryk Mułenko, prezes OSP Sarnaki. - Dysponujemy dwoma samochodami średnimi. Staramy się o nowy wóz ratowniczy. Mamy też łódź motorową. Wyjeżdżamy do akcji na lądzie i na wodzie. W ubiegłym roku interweniowaliśmy ponad 70 razy. Nasza jednostka liczy ponad 40 strażaków. Mamy też prężnie działającą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą dodaje Henryk Mułenko.

Na terenie gminy Sarnaki działa 11 jednostek OSP. - Jesteśmy wdzięczni za ich pracę. Dzięki strażakom czujemy się bezpiecznie. To oni narażając swoje zdrowie i życie niosą pomoc mieszkańcom i gościom. Dzisiaj w imieniu swoim i mieszkańców chciałbym podziękować naszym strażakom - mówił Grzegorz Arasymowicz, Wójt Gminy Sarnaki.

Dzień Strażaka był jednocześnie dniem otwartym w jednostce OSP w Sarnakach połączony z występami zespołów, zabawami i konkursami.

Relację dźwiękową z wydarzenia przygotował Sławomir Karczewski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.