Łosice

I Mazowiecką Spartakiadę KGW w Olszance wygrały Malinowe Usta z Kęczewa

Region Niedz. 18.06.2023 20:38:15
18
cze 2023

I Mazowiecka Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich odbyła się w sobotę, 17 czerwca w Olszance. Było to wydarzenie rekreacyjne.

Do Olszanki przybyło 15 KGW z czterech powiatów województwa mazowieckiego (łosickiego, siedleckiego, węgrowskiego i mławskiego). Spartakiada rozpoczęła się od konkursu na piosenkę o działalności koła. Pierwsze miejsce wyśpiewało KGW z Szydłówki. Po prezentacjach muzycznych rozpoczęły się konkurencje rekreacyjne - rzut ziemniakiem do patelni, rzut do celu, dojenie sztucznej krowy, slalom na taczce, narty na trawie i wyścigi w workach oraz ubijanie piany na czas.

I Mazowiecka Spartakiadę KGW w Olszance wygrało KGW Malinowe Usta z Kęczewa z powiatu mławskiego. Nagrodą był Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Drużyna z Kęczewa otrzymała także 2 500 tys. zł. Nagrodę ufundował Samorząd Województwa Mazowieckiego. Ponadto Wojewoda Mazowiecku ufundował nagrodę rzeczową. Również nagrodę rzeczową ufundowała Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda. Wycieczkę do Sejmu i Senatu ufundowali – Senator RP Waldemar Kraska i Posłowie Na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski i Maciej Górski.

- Mamy już na koncie kilka nagród kulinarnych. W takiej spartakiadzie uczestniczyliśmy pierwszy raz i jak widać z dużym sukcesem, z którego jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się. Jechaliśmy tutaj około 4 godzin. Jesteśmy miło zaskoczeni, że wygraliśmy, że poznaliśmy tyle fajnych nowych kół. Działamy prawie trzy lata. Nasze koło liczy 26 członków w tym jest 9 panów - mówi Aneta Zdrojewska z KGW Malinowe Usta w Kęczewie

Drugie miejsce puchar i nagrodę 1.500 zł zdobyło KGW z Olszanki. Za trzecie miejsce puchar i na nagrodę finansową 1000 zł otrzymała drużyna KGW Trawy.

I Mazowiecka Spartakiada KGW w Olszance odbyła się z inicjatywy KGW Boleścianki w Bolestach. - W tamtym roku byłyśmy na olimpiadzie sportowo-rekreacyjnej w Noskowie w województwie wielkopolskim i stwierdziłyśmy, że musimy zrobić coś takiego u nas, żeby zintegrować koła z województwa mazowieckiego, żeby zobaczyły jak można fajnie się bawić, a nie tylko piec ciasto i robić rękodzieło - mówi Wioleta Daniluk, przewodnicząca KGW Boleścianki w Bolestach.

KGW w Bolestach powstało niecałe dwa lata temu.

Na miejscu był Sławomir Karczewski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
a.... Pon. 19.06.2023 06:51:56

co się stało, pani Uli brak ?

Polityka Pon. 19.06.2023 14:19:48

Niedobrze się robi... takie fajne inicjatywy a wszędzie kampania przedwyborcza, aż nie chce się zaglądać na te imprezy bo z każdego stoiska poseł wyskakuje

produkt Wt. 20.06.2023 08:54:03

To są nowe rodzaje produktu turystycznego: festyn partyjny.