Łosice

Kolejny etap remontu w zabytkowym budynku zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych w Łosicach

Region Wt. 11.06.2024 19:07:47
11
cze 2024

Budynek zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Siedlcach z siedzibą w Łosicach przejdzie kolejny etap remontu. Ze względu na koszty zmniejszy się zakres zadania. Koszt remontu całego budynku wyniesie ok. 3,5 - 4mln złotych.

- Podjęliśmy na Zarządzie decyzję o zmianie zadań ujętych we wniosku o dofinansowanie. Na ten moment nie stać powiatu, aby dołożyć tak dużą kwotę. W grę wchodzi jeszcze decyzja konserwatorska na wykonanie niektórych rzeczy – mówi Bożena Niedzielak, starosta łosicki.

Zaplanowany remont obejmie prace związane z kanalizacją, osuszeniem i wyremontowaniem piwnicy, w której będzie mieścić się archiwum. Samorząd chce też odnowić schody zewnętrzne.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
patriota lokalny Pt. 14.06.2024 19:02:03

Brawo, dawna siedziba Rejenta, a później dom Rejentowej, jak ten obiekt nazywali nasi przodkowie, zostanie przywrócona do świetności. Niestety sami obywatele nie dbają o estetykę naszego miasta. Mianowicie podczas odbywających się średnio co 25 lat misji ewangelizacyjnych, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, na chodniku przy głównej ulicy, sklepikarze urządzają sobie magazyn worków ze śmieciami, które leżą tam całodobowo i przez okrągły tydzień.