Łosice

Kronika policyjna

Region Pon. 06.11.2023 14:11:38
06
lis 2023

Wypadki, zatrzymania poszukiwanych, oszustwa – tymi sprawami zajmowali się w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Zatrzymany poszukiwany
30 października w Szpakach Kolonii, łosiccy kryminalni, działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 30-letniego mieszkańca gminy Stara Kornica. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy.

30 października w Nowych Szpakach, łosiccy kryminalni, działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 46-letniego mieszkańca gminy Stara Kornica. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy.

30 października w Patkowie, łosiccy kryminalni, działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 36-letniego mieszkańca gminy Łosice. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy.

30 października w Nowych Litewnikach, łosiccy kryminalni działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 46-letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 100 dni.

Oszustwo
30 października w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzona 45-letnia mieszkanka Korczówki zawiadomiła, że nieznana osoba przejęła jej konto na jednym z portali społecznościowych, z którego wysłane zostały wiadomości z prośbą o podanie kodu BLIK. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

3 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony 35-letni mieszkaniec Biernat na jednym z portali społecznościowych zakupił monety, za które przelał pieniądze w kwocie 795 zł, jednak zamówionego towaru nie otrzymał.

3 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzona 45-letnia mieszkanka Zakrza na jednym z portali społecznościowych zakupiła robota kuchennego, za którego przelała pieniądze w kwocie 200 zł, jednak zamówionego towaru nie otrzymała.

Nietrzeźwy kierujący
31 października w Łosicach 23-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska kierował Fordem pomimo zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 1,75 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wypadek drogowy

1 listopada w Wólce Nosowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem 32-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do przydrożnego rowu. 36-letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierujący zbadany na stan trzeźwości z wynikiem 1,28 promila w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Wyrób alkoholu etylowego bez wymaganego zezwolenia
2 listopada łosiccy policjanci w Kisielewie zlikwidowali przydomową, nielegalną bimbrownię. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez 77-latka funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. urządzenia i akcesoria służące do produkcji alkoholu etylowego jak również alkohol w ilości ponad 13,5 litra.

Wypadek drogowy

2 listopada w Łosicach kierujący Chryslerem 44-letni mieszkaniec Łosic podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 25-letniemu motocykliście w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Kierujący byli trzeźwi. Poszkodowany motocyklista mieszkaniec gminy Olszanka z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pożar
5 listopada w łosicach na terenie ogródków działkowych z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru drewnianego domku letniskowego, w wyniku którego budynek uległ całkowitemu spaleniu. Na chwilę obecną nie ustalono wartości strat. Postępowanie wyjaśniające przyczynę pożaru prowadzi KPP w Łosicach.

Tekst: mł. asp. Weronika Wujek
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.