Łosice

Łosice: Kronika policyjna

Region Pon. 27.03.2023 18:45:55
27
mar 2023

Nietrzeźwy kierowca, kradzież, kolizje drogowe oraz zatrzymania osób poszukiwanych. Tym w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze łosickiej policji.

Kierowanie na zakazie i podwójnym gazie
24 marca na ul. Białostockiej w Łosicach 44-letni mieszkaniec gminy Łosice, kierując osobowym Volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci wyczuli od niego alkohol i zbadali jego stan trzeźwości. Mężczyzna kierował pojazdem mając prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku dalszych sprawdzeń okazało się, że ciąży na nim wyrok sądowy o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Kradzież maszynki do golenia
20 marca w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży maszynki do golenia
o wartości 234,99 zł. Zdarzenia miało miejsce 2 marca 2023 roku. Ustalony sprawca, 47-letni mieszkaniec gminy Platerów przyznał się do kradzieży i usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenie sprawcy grozi kara grzywny do 5000 zł.

Kolizja drogowa
22 marca w Chłopkowie kierujący jeepem 44-letni mieszkaniec gminy Platerów nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym Audi kierowanym przez 56-letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1020 zł.

24 marca w Kózkach w tył ciężarówki kierowanej przez 42-letniego mieszkańca Białegostoku wjechał obywatel Białorusi kierujący osobowym Volkswagenem, za co został ukarany mandatem karnym.

Zatrzymany poszukiwany

23 marca w Serpelicach, łosiccy kryminalni działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 37-letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym i spędzi tam najbliższe 300 dni.

23 marca w Łosicach, miejscowi kryminalni działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 69-letniego mieszkańca gminy Łosice. Mężczyzna okazał dowód zapłaty zasądzonej grzywny dzięki czemu uniknął przewiezienia do zakładu karnego.

mł. asp. Emilia Matejczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.