Łosice

Łosice: kronika policyjna

Region Wt. 02.05.2023 17:14:59
02
maj 2023

Zatrzymania osób poszukiwanych, uszkodzenie mienia, kierowanie bez uprawnień, kolizje, nietrzeźwy kierujący i kradzież - tym w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze łosickiej KPP.

Zatrzymany poszukiwany
24 kwietnia na terenie pow. łosickiego, kryminalni, działając na podstawie sądowych nakazów doprowadzenia ustalili miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwaną 41-letnią mieszkankę gminy Łosice, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 100 dni. Kobieta po zapłaceniu zaległej grzywny została zwolniona.

25 kwietnia w miejscowości Łosice funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie kontroli drogowej ujawnili 44-letniego mieszkańca powiatu łosickiego, który okazał się osobą poszukiwaną. Ponadto naruszył on prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Uszkodzenie mienia 
24 kwietnia do KPP w Łosicach zgłosił się 63-letni mieszkanie Łosic, który zawiadomił o uszkodzeniu szyby automatu myjącego myjni bezdotykowej przez nieznany pojazd. Kierujący tym pojazdem w wyniku nieuwagi zaczepił o przewód lancy myjącej, która uderzając w automat doprowadziła do pęknięcia. Wartość strat oszacował na kwotę 4000zł. Postepowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łosicach.

Kierowanie bez uprawnień

25 kwietnia w Chotyczach policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali kierującego, który naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna kierował pomimo braku uprawnień, a jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Kolizja parkingowa
24 kwietnia do KPP w Łosicach zgłosił się 38-letni mieszkaniec gminy Łosice informując, że na parkingu jednego z marketów w Łosicach doszło do uszkodzenia jego pojazdu. Policjanci będący na miejscu ustalili, że niezidentyfikowany kierujący pojazdem podczas wykonywania manewru cofania najechał na prawidłowo zaparkowany pojazd poszkodowanego, uszkadzając jego tylny zderzak, po czym odjechał. Postepowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łosicach.

Kolizje
26 kwietnia w Szańkowie kierujący ciężarowym Fiatem podczas manewru wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Dacia, kierowanym przez 78-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. 22-letni mieszkaniec powiatu łosickiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100zł.

26 kwietnia w Łosicach 59-letnia kierująca Jeepem nie zastosowała się do znaku A-7 „ustąp pierwszeństwa przejazdu” doprowadzając do kolizji z 23-letnią kierującą samochodem marki Audi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym w wysokości 1020zł.

27 kwietnia w Łosicach 62-letni mieszkaniec powiatu łosickiego kierując Mazdą nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu czym doprowadził do kolizji z 41-letnim kierującym, który jechał Volkswagenem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, dlatego policjanci ukarali sprawcę mandatem karnym w wysokości 1100zł.

1 maja na DK19 w Rzewuszkach 33-letni kierujący pojazdem Hyundai najechał na sarnę, która wbiegła mu przed pojazd. W tym miejscu obowiązywał znak ostrzegawczy A18b informujący o zachowaniu ostrożności. Kierującemu pojazdem za uszkodzenia zatrzymano dowód rejestracyjny.

Nietrzeźwy kierujący

27 kwietnia w Próchenkach policjanci łosickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla, którego kierujący 63-letni mieszkaniec gminy Huszlew był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Kradzież
1 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży 44 sztuk metalowych przęseł paneli ogrodzeniowych oraz 3 słupków ogrodzeniowych. Pokrzywdzona mieszkanka powiatu płockiego oszacowała wartość strat na kwotę 4500zł. Postepowanie w tej sprawie prowadzi KPP Łosice.

sierż. szt. Katarzyna Ładziak

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook