Łosice

Łosice: kronika policyjna

Region Pon. 25.09.2023 14:17:34
25
wrz 2023

Kierujący na zakazie, zdarzenie drogowe, zatrzymany poszukiwany, kolizja drogowa, kradzież sklepowa i kierowanie bez uprawnień – tymi sprawami w ubiegłym tygodniu zajmowali się funkcjonariusze łosickiej KPP.

Kierujący na zakazie
19 września w Hruszniewie 33-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica jadąc osobowym volvo zjechał do przydrożnego rowu, po czym siła pędu wybiła pojazd, który zatrzymał się na ściernisku. W trakcie czynności policjanci łosickiej drogówki ujawnili, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Od mężczyzny pobrano również krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie drogowe
19 września w Chotyczach, 22-letni kierujący BMW mieszkaniec powiatu siedleckiego nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Tracąc panowanie nad pojazdem wypadł z drogi. Kierujący był trzeźwy. Na miejscu został ukarany mandatem karnym.

Zatrzymany poszukiwany
19 września na terenie Łosic, policjanci łosickiej patrolówki działając na podstawie postanowienia sądu zatrzymali poszukiwanego 27-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę 15 dni pozbawienia wolności.

Kolizja drogowa
20 września w Łosicach kierujący ciągnikiem rolniczym marki Audi 23-letni mieszkaniec gminy Łosice nie udzielił pierwszeństwa przejazdu czym doprowadził do kolizji z osobową skodą kierowaną przez 59-letnią mieszkankę Łosic. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

Kradzież sklepowa
20 września w jednej z łosickich drogerii 15-letnie mieszkanki gminy łosice, dokonały kradzieży kosmetyków na łączną kwotę ponad 280 złotych. Nieletnie przekazano rodzicom. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone w KPP Łosice.

Kierowanie bez uprawnień
22 września w Łosicach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego łosickiej komendy zatrzymali do kontroli 34-letniego mieszkańca gminy Olszanka, który kierując BMW nie zasygnalizował zamiaru wykonania manewru skrętu w lewo. W wyniku sprawdzenia danych mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone w KPP Łosice.

mł. asp. Emilia Matejczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook