Łosice

Łosice: kronika policyjna

Region Pon. 26.02.2024 11:42:44
26
lut 2024

Oszustwa, kradzieże, zatrzymania nietrzeźwych – tymi sprawami zajmowali się w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Kradzież
21 lutego w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w Nowych Hołowczycach. Nieustalony dotąd sprawca z wnętrza domu mieszkalnego ukradł 2 szt. okien plastikowych. Pokrzywdzony 66-letni mieszkaniec gminy Sarnaki oszacował straty na 2500 złotych.

Kierowanie na zakazie
21 lutego w Łosicach, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym seatem. 53-letni mężczyzna nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz jechał bez wymaganych przepisami świateł. Jak się okazało mieszkaniec Łosic posiadał również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa mężczyzny znajdzie swój finał w sądzie.

Oszustwo

21 lutego w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. 34-letnia mieszkanka gminy Stara Kornica została oszukana przez przestępców działających metodą „na spadek”. Kobieta straciła łącznie ponad 11 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kradzież drzewa

22 lutego w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży 100 m3 drzewa sosnowego w Kózkach na terenie inwestycji. Pokrzywdzona firma utracone mienie oszacowała na kwotę 30 000 złotych. Postępowanie powadzi KPP Łosice.

Pijany rowerzysta

22 lutego w Myszkowcach, policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Platerów, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kierujący bez uprawnień

23 lutego policjanci ruchu drogowego w Sarnakach, zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego kierującego fiatem. Jak się okazało mieszkaniec gminy Sarnaki nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych.

Nietrzeźwy kierujący

23 lutego w Łosicach 43-letni mieszkaniec Łosic kierował BMW w stanie nietrzeźwości, nie posiadając uprawnień do kierowania. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Kradzież z włamaniem

24 lutego w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do piwnicy bloku w Łosicach. Nieustalony dotąd sprawca dostał się do wnętrza pomieszczenia, skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi. Zgłaszający 38-letni mieszkaniec miasta oszacował straty na kwotę 3000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Tekst: mł. asp. Weronika Wujek, oficer prasowy KPP w Łosicach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.