Łosice

Łosicka kronika policyjna

Region Pon. 04.12.2023 14:17:45
04
gru 2023

Zatrzymania poszukiwanych, oszustwo, pożar, wypadek drogowy – tymi sprawami zajmowali się w ubiegłym tygodniu łosiccy policjanci.

Zatrzymany poszukiwany

27 listopada w Kózkach, łosiccy policjanci, działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego, 28-letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Oszustwo

27 listopada w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony 18-letni mieszkaniec gminy Olszanka zakupił za pośrednictwem sklepu internetowego telefon komórkowy, za który przelał pieniądze w kwocie 3500 zł, jednak zamówionego towaru nie otrzymał.

Pożar

29 listopada w Ostromęczynie doszło do pożaru murowanego budynku gospodarczego, w którym mieścił się przydomowy warsztat. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo wnętrze budynku. Na chwilę obecną nie ustalono wartości strat. Prawdopodobną przyczyną pożaru było rozpowszechnienie się ognia od pieca ogrzewającego pomieszczenie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łosicach.

Wypadek drogowy

2 grudnia w miejscowości Wólka Nosowska doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący osobowym volkswagenem 25-letni mieszkaniec gminy Konstantynów na prostym odcinku drogi na śliskiej nawierzchni, nie zachował szczególnej ostrożności oraz nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo po przeciwległej stronie drogi. W samochodzie podróżowało trzech pasażerów, mieszkańców gminy Konstantynów. Jeden z nich 20-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący był trzeźwy, nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Zatrzymany poszukiwany

4 grudnia w Łosicach, łosiccy policjanci podczas interwencji ujawnili i zatrzymali osobę poszukiwaną. 50-letni mieszkaniec gminy Łosice poszukiwany był przez SR w Siedlcach do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 49 dni za nieuiszczoną grzywnę.

mł. asp. Weronika Wujek

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.