Łosice

Łosicka kronika policyjna

Region Wt. 23.04.2024 15:20:06
23
kwi 2024

W dniach 15-19 kwietnia na terenie powiatu łosickiego doszło m.in. do kradzieży, uszkodzenia mienia i oszustwa.

Kradzież

15 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży, do której doszło na terenie Belgii. Sprawca ukradł kartę płatniczą, a następnie posłużył się nią, dokonując płatności zbliżeniowych. Pokrzywdzony 41-latek mieszkaniec gminy Olszanka oszacował straty na ponad 233 złote.

Przełamanie zabezpieczeń


15 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzona 40-letnia mieszkanka gminy Olsznka zgłosiła, że nieznany sprawca, pokonał zabezpieczenia techniczne konta na portalu społecznościowym po czym, przejął kontrolę nad jej kontem i za pomocą komunikatora przesłał do znajomych wiadomości z prośbą o podanie kodu Blik, gdzie jedna z osób podała ten kod i straciła 200 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Kierowanie na zakazie

16 kwietnia w Górkach, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego BMW. 25-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Platerów posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa mężczyzny znajdzie swój finał w Sądzie.

Uszkodzenie mienia

17 kwietnia przyjęto zawiadomienie o uszkodzeniu mienia, do którego doszło w Serpelicach. Nieznany sprawcy uszkodził drzwi wejściowe do domku letniskowego, czym spowodował straty na kwotę 2000 złotych na szkodę 39-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Oszustwo

19 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony 42-letni mieszkaniec gminy Sarnaki zgłosił, że nieznana osoba, wykorzystując jego dane osobowe zaciągnęła pożyczkę w banku na kwotę 3000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kradzież z włamaniem

19 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży z włamaniem. Nieznany sprawca po wyłamaniu zamka w drewnianych drzwiach domku letniskowego dostał się do jego wnętrza, z którego ukradł wieżę stereo marki Sharp, piec grzewczy typu "koza" oraz dwie lornetki produkcji radzieckiej. Pokrzywdzony 39-letni mieszkaniec Warszawy oszacował straty na kwotę 3000 złotych.

Kradzież

19 kwietnia w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży. Nieznany sprawca dokonał kradzieży znaku drogowego na szkodę Urzędu Gminy w Platerowie. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 1000 złotych Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

mł. asp. Weronika Wujek

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.