Łosice

Łosicka kronika policyjna

Region Pon. 20.05.2024 13:01:12
20
maj 2024

W dniach 13-19 maja łosiccy policjanci interweniowali m.in. w sprawie przekroczenia prędkości, oszustwa, kradzieży.

Przekroczenie prędkości

13 maja policjanci z łosickiej drogówki, w Huszlewie zatrzymali do kontroli 62-letnią kierującą hondą, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Kobiecie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymała również mandat i punkty karne.

Oszustwo


13 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzona 52-letnia mieszkanka Łosic została wprowadzona w błąd w trakcie sprzedaży sprzętu sportowego na portalu aukcyjnym. Sprawca wysłał na e-maila pokrzywdzonej link, po kliknięciu, którego przejął konto bankowe pokrzywdzonej, a następnie za pomocą kodów BLIK, wypłacił w bankomatach pieniądze w kwocie 14 400 zł. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Kradzież

15 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży. Nieznany sprawca dokonał kradzieży ziemi z działki rolnej we Franopolu. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Sarnaki oszacował straty o łącznej wartości 6000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Zatrzymany poszukiwany

16 maja w Sarnakach łosiccy dzielnicowi, działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 70-letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Mężczyzna został osadzony w Zakładzie Karnym, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy.

Nietrzeźwy kierujący

16 maja w Niemojkach, 28-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego kierował audi w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący odpowie teraz przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Zatrzymany poszukiwany

17 maja w Serpelicach policjanci patrolówki, działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 37-letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Mężczyzna został osadzony w Zakładzie Karnym, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku.

Przekroczenie prędkości


17 maja policjanci z łosickiej drogówki, w Chotyczach zatrzymali do kontroli 62-letniego kierującego toyotą, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Mężczyźnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał również mandat i punkty karne.

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym


19 maja na drodze W-698, w miejscowości Wólka Nosowska, kierujący skodą, 77-letni mieszkaniec Warszawy na prostym odcinku drogi z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze, doprowadzając do dachowania pojazdu. Poszkodowany mężczyzna pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.