Sokołów

Policjant z Sokołowa Podlaskiego uratował życie noworodka

Region Pt. 26.05.2023 07:38:37
26
maj 2023

Pochodzący z Sokołowa Podlaskiego sierżant Tomasz Grądzki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie w czasie służby uratował 11-dniowe dziecko. Niepokojącą sytuację na drodze zauważył we wtorek, 23 maja, podczas dojazdu służbowego do siedziby KSP. Od razu przystąpił do pełnienia czynności służbowych.

Sam sierżant Tomasz Grądzki przyznaje, że na początku myślał, że to jakaś błaha sprawa, lecz jak się szybko okazało, sytuacja była bardzo poważna. U 11-dniowego dziecka doszło do niedrożności dróg oddechowych. Po zorientowaniu się w całej sytuacji funkcjonariusz natychmiast wdrożył czynności ratunkowe, które na szczęście skutkowały przywróceniem czynności życiowych noworodka.

- Dźwięk, który wtedy usłyszałem zapamiętam na całe swoje życie - tak sierżant skomentował odgłos nabierania powietrza przez dziecko.

Sierżant Tomasz Grądzki pomaga ludziom nie tylko jako policjant. Jest także strażakiem OSP KSRG Jabłonna Lacka oraz OSP KSRG Stara Miłosna, posiada tytuł Ratownika z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i to dzięki wiedzy zdobytej podczas kursu w mgnieniu oka ocenił sytuację oraz bez wahania podjął decyzję jakie dziania należy wykonać.Źródło: Samochody Ratownicze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Radomyska

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
czytelnik portalu Pt. 26.05.2023 06:50:25

Serdeczne gratulacje dla Pana Tomasz Grądzkiego za pomoc w uratowaniu życia młodego dziecka niech mu zdrowie do pisuje niech dalej służy mieszkańcom, dalszych sukcesów w służbie.

Jadwiga Sob. 27.05.2023 20:13:21

Dzięki Ci, dobry człowieku ! Jesteś wielki! Oby jak najwięcej było takich jak Ty wspaniałych ludzi!