Bielsk Podlaski

Położył deski na torach, dostał 2 tys. zł mandatu

18
cze 2024

Kierowca spycharki położył deski na torowisku, żeby ułatwić sobie przejazd. Chwilę później po deskach przejechał również pociąg. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Policjanci ukarali kierowcę mandatem.

Dyżurny bielskiej policji otrzymał zgłoszenie, że firma budowlana prowadząca prace przy budowie drogi zostawiła na torach materiały budowlane, w które uderzył przejeżdżający pociąg relacji Białystok - Hajnówka. Ze zgłoszenia wynikało, że nikomu nic się nie stało. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Po chwili mundurowi zauważyli nieopodal tego miejsca pracujący spychacz. Okazało się, że to kierowca tego pojazdu położył deski, żeby ułatwić sobie przejazd przez tory, a przy okazji nie zniszczyć ich. Mężczyzna powiedział, że chciał je zabrać jednak nie zdążył, ponieważ nadjechał pociąg. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 41-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

Policja przypomina, że takie zachowanie jest nieodpowiedzialne, a wszelkie przeszkody na torach mogą doprowadzić do wykolejenia pociągu i tragicznych w skutkach konsekwencji.

Źródło: KPP Bielsk Podlaski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Zza sosny. Wt. 18.06.2024 13:18:15

Gdzie niektórzy mają rozum??? Wypaliło szare komórki...