Łosice

Posprzątali tereny przyrzeczne. Zebrali kilkadziesiąt worków śmieci

Region Pon. 02.05.2022 18:13:35
02
maj 2022

Łosice po raz kolejny przystąpiły do akcji „Operacja Czysta Rzeka”. Tym razem sprzątano okolice rzeki Toczna, Zalewu Łosickiego i rzeczki Niemojka.

Do akcji przystąpiło 160 osób. Zebrano 83 worki śmieci. Najczęściej były to szklane i plastikowe butelki, opony, dętki, wyposażenie wnętrz itp.

W akcję zaangażowali się m.in. miasto i gmina Łosice, burmistrz miasta i gminy Łosice, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Niemojkach, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Łosicach, 49. Podlaska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Strachy na Lachy", Spółdzielnia Socjalna Łosiczanka.

Operacja Czysta Rzeka, czyli ogólnopolskie sprzątanie brzegów rzek i terenów atrakcyjnych przyrodniczo, rozpoczęło się 1 kwietnia a zakończy 8 maja. Operacja Czysta Rzeka jest inicjatywą redakcji Magazynu ,,Kraina Bugu". Po raz pierwszy odbyła się w 2019 roku. W tym roku chęć porządkowania swojej okolicy zadeklarowało ponad 7 tys. wolontariuszy zgromadzonych w lokalnych sztabach. Zaplanowano blisko 420 akcji sprzątania w całej Polsce. Organizatorzy Operacji Czysta Rzeka podają, że w ciągu poprzednich edycji akcji usunięto 280 ton śmieci. W tym roku już ponad 106 ton.Fot. Łosicki Dom Kultury
Inf. własne/ŁDK
KSkor [MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.