Łosice

Przecięto wstęgę na drodze powiatowej w Biernatach

Region Pt. 12.05.2023 10:56:16
12
maj 2023

Do Biernat Starych, w powiecie łosickim od drogi wojewódzkiej nr 698 można już dojechać po nowej nawierzchni asfaltowej. Wczoraj, 11 maja inwestycję oficjalnie oddano do użytku.

Ta droga była już w fatalnym stanie. – Tak jak widać, mam nadzieję, że posłuży ona mieszkańcom na kolejne co najmniej 20 lat. Bardzo się cieszę, że jest ona zrobiona – mówił podczas przemówienia starosta Janusz Kobyliński.

Na remont drogi powiat otrzymał 1,6 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Obecny na uroczystości poseł Krzysztof Tchórzewski powiedział, że coraz więcej środków jest przekazywanych na tego typu inwestycje pozamiejskie. – W Polsce pojawiła się duża luka w zakresie dóbr cywilizacyjnych (woda, kanalizacja, gaz, droga) w stosunku do miast. Trzeba było przekręcić szalę w drogą stronę. Teraz rocznie na drogi samorządowej jest przekazane około 20 miliardów złotych – dodał.

Remont drogi powiatowej wyniósł ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych. Pozostałe środki na remont prawie 2-kilometrowego odcinka dołożyły ze swoich budżetów Starostwo Powiatowe oraz Miasto i Gmina Łosice.

Nową drogę poświęcił ks. Paweł Madaliński – proboszcz parafii Trójcy Świętej w Łosicach.

W otwarciu odcinka uczestniczyli również m.in. wicestarosta Michał Michaluk, radni powiatowi oraz miasta i gminy Łosice, sołtysi, mieszkańcy.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Grego Pon. 15.05.2023 05:35:22

Po co tam Tchórzewski? Ten człowiek powinien już dawno z polityki pójść, i to nie na emeryturę, a w niebyt polityczny...