Łosice

Święto plonów w powiecie łosickim

Region Pon. 29.08.2022 15:21:17
29
sie 2022

Mieszkańcy powiatu łosickiego zebrali się 28 sierpnia w Huszlewie, aby obchodzić coroczne święto plonów. Podczas wydarzenia m.in. rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku decyzją jury, najciekawszą kompozycję przygotowali mieszkańcy miejscowości Hadynów z gminy Olszanka.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele pod wezwaniem. św. Antoniego Padewskiego. Część artystyczna wydarzenia odbyła się kilkaset metrów dalej na terenie zespołu Szkolno-Wychowawczego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego starostowie dożynek Justyna i Sławomir Wojtczukowie przekazali chleb dożynkowy gospodarzom wydarzenia staroście powiatu łosickiego Januszowi Kobylińskiemu i wójtowi gminy Huszlew Stanisławowi Stefaniukowi.

Dożynki to również okazja do prezentacji stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, firm i instytucji związanych z rolnictwem. Podczas wydarzenia nagrodzono zwycięzców konkursu „Bitwa regionów”. Pierwsze miejsce zdobyło KGW w Ruskowie za nadbużański zawijaniec weselny. Wręczono również odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”.

Dożynki powiatu łosickiego zakończył występ zespołów: Prymaki, Joker i Mega Dance.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.