Łosice

XIV Mazowiecki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Olszance

Region Czw. 14.03.2024 09:20:13
14
mar 2024

6 marca w Olszance odbył się XIV Mazowiecki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, zorganizowany przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach oraz Szkołę Podstawową w Olszance.

W zawodach wzięło udział 68 zawodników z 11 klubów Olimpiad Specjalnych z województwa mazowieckiego, w tym trzy kluby z subregionu siedleckiego: „Ignasie” z ZSS w Ignacowie, „Sportowa Mila” z OSzW w Wołominie, „Szarotka” z OSzW w Kozienicach, Olimpiad Specjalnych z ZS 38 w Warszawie, „Olimpijczyk” z OSzW w Płońsku, „Nurek” z OSzW w Zuzeli, „Dom” z WTZ w Warszawie, „Nad Jarem” z DPS w Miszewie, „Neptun” przy DPS w Przasnyszu, Klub ŚDS w Nowych Litewnikach „Dystans’ z OSzW w Łosicach.

Zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowali w grupach sprawnościowych wyłonionych we wcześniejszych tzw. grach obserwowanych, na podstawie których dobiera się zawodników o podobnej sprawności i zbliżonych umiejętnościach. Wszystkich uczestników podzielono na kilkanaście 3 lub 5 - osobowych grup.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Pomysłodawcą i inicjatorem turnieju był Sławomir Karbowiak, nauczyciel wychowania fizycznego w OSzW w Łosicach.Info. pras
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.