Łosice

Zbliża się „Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy”

Region Śr. 13.12.2023 13:36:03
13
gru 2023

16 grudnia w parku im. króla Aleksandra Jagiellończyka w Łosicach odbędzie się Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy.

Udział w wydarzeniu potwierdziło 30 wystawców. Na kiermaszowych stoiskach znajdą się m.in. prawdziwe „cudeńka”, które robione są z sercem.- Będą domowe i pyszne przetwory, stoiska z regionalnym rękodziełem oraz tradycyjne akcesoria świąteczne jak: stroiki, bombki, świece, ozdoby, które do każdego z domów wniosą świąteczny klimat. Nie zabraknie także stoisk ze swojskimi wędlinami, kołaczami, miodami, chlebami żytnimi wypiekanymi na bazie naturalnego zakwasu w piecu ceramicznym, serami podpuszczkowymi i pleśniowymi, masłem, pierogami, słodkościami w karmelu oraz piernikami i ciastami świątecznymi i wiele, wiele innych produktów lokalnych - informuje Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury.

Powstanie też chata św. Mikołaja, który z całą pewnością obdaruje wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Łosice Ewa Hornowska wraz z radnymi oraz dyrektorką ŁDK Dorota Kozłowska zapraszają na „Wigilię Miejską”, podczas której będzie okazja do złożenia sobie życzeń, skosztowania pysznych potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z terenu miasta i gminy Łosice. O godzinie 13:00 w sali widowiskowej ŁDK zaplanowano darmowe świąteczne kino.

Wydarzeniami towarzyszącymi w ŁDK będą warsztaty artystyczne, na których zostaną stworzone dekoracje świąteczne z włóczki na Boże Narodzenie w kształcie zimowych postaci - Będzie to wspaniały upominek i rzecz, w której schowasz swoje świąteczne skarby. Prosimy o zabranie ze sobą słoika o pojemności min. 900 ml – dodaje Dorota Kozłowska.

Jarmark będzie czynny od godziny 9.00 do 15.00


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.