Łosice

Złote Gody w Huszlewie

Region Czw. 25.05.2023 11:57:54
25
maj 2023

50 lat temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 24 maja, 5 par małżeńskich z gminy Huszlew obchodziło Złote Gody.

Na uroczyste spotkanie do Urzędu Staniu Cywilnego w Huszlewie przybyły trzy małżeństwa. Jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. Medale wręczył Stanisław Stefaniuk Wójt Gminy Huszlew.

Minęło 50 lat, od chwili kiedy powiedzieliście sobie nawzajem tak i włożyliście sobie obrączki. Mimo rożnych przeciwności losu, dotrzymaliście tego przyrzeczenia. W ciągu tych długich lat było na pewno wiele dni smutnych, przykrych ale były również dni radosne i piękne. Państwo i społeczeństwo potrzebuje nie tylko ludzi młodych i czynnych zawodowo. Potrzebni są również także starsi, dojrzali i doświadczeni. Młodzi ludzie powinni z was brać przykład – mówi Stanisław Stefaniuk Wójt Gminy Huszlew.

- W małżeństwie potrzebne jest duże zrozumienie. Trzeba sobie wzajemnie podpowiadać i przebaczać. Kocham męża. Jest dla mnie nadal atrakcyjny. Zawsze mi pomaga i w każdej chwili mogę na niego liczyć. Kocham żonę za wszystko – mówią państwo Wanda i Witold Zachariasz.

Spotkanie jubilatów uświetnił zespół ludowy Sąsiadeczki.

POSŁUCHAJ RELACJINasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.