III Łosicka Dycha z Kopyta za nami. Na starcie ponad 230 zawodników
Sport
Pon. 11.05.2026 15:58:40
11
maj 2026
maj 2026
Sportowe emocje, wysoka frekwencja i dobra atmosfera towarzyszyły III edycji „Łosickiej Dychy z Kopyta”, która odbyła się 9 maja. W wydarzeniu uczestniczyło 237 zawodników spośród 281 zapisanych osób.
Rywalizacja odbywała się w kilku konkurencjach. W „Biegu Kucyka” wystartowało 100 dzieci, w marszu Nordic Walking „Toczna Challenge” udział wzięło 21 uczestników, natomiast w biegu głównym na 10 kilometrów pobiegło 116 zawodników.W klasyfikacji generalnej biegu głównego wśród kobiet zwyciężyła Mariola Baranowska z MKS ŻAK Biała Podlaska, uzyskując czas 37 minut i 23 sekundy. Drugie miejsce zajęła Beata Dąbrowska z Yulo Run Team Siedlce, a trzecie Monika Lipińska z Grupy Biegaczy Skórzec Biega.
W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Cosmas Kyeva z Machakos Athletics Club. Drugie miejsce zajął Kamil Jankowski z TEAM 7:30, a trzecie Tomasz Borowski z Janowa Podlaskiego.
W zawodach Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów triumfowali Jolanta Zapałowska oraz Waldemar Danielski z K.S. Victoria Potęgowo.
Podczas wydarzenia rozegrano również Mistrzostwa Miasta i Gminy Łosice na dystansie 10 kilometrów. Wśród kobiet zwyciężyła Emilia Gorgol z grupy Pędzące Ślimaki Łosice, natomiast wśród mężczyzn najlepszy był Piotr Wedziuk z TriZ Performance.
W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Grupa Biegaczy „Skórzec Biega”. Drugie miejsce wywalczyły Pędzące Ślimaki Łosice, a trzecie Yulo Run Team Siedlce.
Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia samorządu, sponsorów, służb zabezpieczających trasę, wolontariuszy oraz lokalnych środowisk i instytucji zaangażowanych w przygotowanie imprezy.
Pełne wyniki dostępne są na stronie: time2go.pl
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Katolickie Radio Podlasie oraz Podlasie24.pl.
Zobacz Galerię
56 Zdjęć
Fot. Miasto i Gmina Łosice
na podst. inf. pras.



0 komentarze