XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Bohaterów w Akcji V2 w Sarnakach

Sport Śr. 11.10.2023 12:48:21
11
paź 2023

W dniach 6-9 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sarnakach odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Bohaterów w Akcji V2. Łącznie w 3 turniejach wystartowało 126 zawodników z Czech, Mołdawii, Białorusi ( pod flagą FIDE) oraz Polski.

W turnieju OPEN A zwyciężył mistrz międzynarodowy Vlastimil Nedela (CZE) przed arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem (POL) oraz Szymonem Baranem ( POL).

W turnieju open B ( dzieci do 15 lat):

1. Wiktor Stanisławski ( Warszawa)
2. Wiśniewski Stanisław ( niezrzeszony)
3. Jordan Mathias ( Havirzow- CZE)

Drugie miejsce w kategorii dziewcząt ( ur. 2012-2014) zajęła Magda Korowajczuk z Sarnak, która z Adrianem Panasiukiem otrzymała nagrodę specjalną wójta Gminy Sarnaki dla najlepszych zawodników.

Sześcioro szachistów ULKS Sarnaki podniosło swoje kwalifikacje uzyskując wyższe kategorie szachowe.

W turnieju blitza:

1. Mirosław Grabarczyk ( Płock)
2. Dawid Dobosiewicz ( Mińsk Mazowiecki)
3. Bartosz Bała ( Jastrzębie Zdrój)

Najwyższe miejsce w turnieju blitza spośród szachistów gospodarzy zajęła Karolina Sacharczuk – 8.

Organizatorami zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy oraz Szkoła Podstawowa w Sarnakach.

Patronat honorowy pełnił wójt gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz.

Tradycyjnie uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w imprezach towarzyszących:

- spotkanie w gospodarstwie ekologicznym pana Wiktora Rytla,
- zajęciach artystycznych GOK Sarnaki,
- panelu dyskusyjnym „ Szachy jako pretekst do spotkania człowieka z człowiekiem” - w remizie OSP , spotkanie zostało poprzedzone prezentacją „Historia akcji V2” , przygotowanej przez nauczyciela miejscowej szkoły Rafała Dydycza.