Biała Podlaska

Uroczystości pogrzebowe znanego lekarza neonatologa z Białej Podlaskiej - 3 czerwca

Region Pt. 26.05.2023 23:26:06
26
maj 2023

W czwartek, 25 maja nad ranem, po długiej chorobie, zmarł znany lekarz neonatolog z Białej Podlaskiej Riad Haidar. Przez ponad 45 lat niósł pomoc najmniejszym pacjentom, tworząc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, jeden z najlepszych oddziałów neonatologicznych w Polsce. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 3 czerwca. Tymczasem przy wejściu do bialskiego szpitala upamiętniono zmarłego lekarza.


Tymczasem przy wejściu do bialskiego szpitala upamiętniono zmarłego lekarza.Riad Haidar urodził się w 1951 roku w Syrii. W 1989 roku uzyskał polskie obywatelstwo. Był lekarzem pediatrą ze specjalizacją - neonatologia. Przez wiele lat pełnił funkcję m.in. ordynatora Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.
Riad Haidar angażował się również w działalność samorządową, polityczną i społeczną. Działał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, będąc wieloletnim szefem jej sztabu w Białej Podlaskiej. W latach 2000-2019 był członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z której ramienia przez wiele lat pełnił funkcje w Radzie Miasta Biała Podlaska oraz w Sejmiku Województwa Lubelskiego. W 2019 roku odszedł z SLD i został posłem na Sejm IX kadencji, startując z listy Koalicji Obywatelskiej.
Za swoją działalność na rzecz ochrony zdrowia oraz lokalnej społeczności Riad Haidar wyróżniony został m.in. prezydenckim Srebrnym oraz Złotym Krzyżem Zasługi.
W ubiegłym roku decyzją Rady Miasta Biała Podlaska otrzymał tytuł - Zasłużony dla miasta Biała Podlaska.

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
waldek Sob. 27.05.2023 11:48:01

wzór do naśladowania, prawdziwy autorytet pod każdym względem